Sarı Gıda Boyası Yellow Annatto CWD Powder

Sarı Gıda Boyası Yellow Annatto CWD Powder

Sarı Gıda Boyası

Sarı Gıda Boyası

Sarı Gıda Boyası Toz Formda Doğal Sarı Annatto Dünya’nın en çok talep gören doğal renklerinden biri olan anatto toz formda ve suda iyi çözünen bir üründür.

Doğal Sarı Renk Toz Form

Karotenoidler, çoğunlukla polar olmayan çözücülerde ve sarı ile kırmızı arasında değişen renklerde çözünen bir pigmenttir. Annatto kırmızı yağlı bir karotenoidden elde edilir.

Bixa orellana adlı bitkinin tohumlarından üretilir. Dünya’nın en çok talep gören doğal renklerinden biri olan anatto toz formda ve suda iyi çözünen bir üründür.

Birçok sektörde sarı ve turuncu renk vermek amaçlı kullanılan bu ürünümüzün ısı ve ışık stabilitesi iyidir. İçecek, pastacılık, şekerleme, dondurma, baharat gibi gıda sektörlerinde yaygın olarak kullanılır.

Bunun yanı sıra ilaç sektöründe ve kozmetik sektöründe de doğal sarı ve turuncu renklendirici olarak yoğun bir şekilde tercih edilir.

Sarı Gıda Boyası Ürün Bilgileri

Yellow Annatto CWD Powder

Sarı Gıda Boyası Yellow Annatto CWD Powder

ÜRÜN ADI RENK E KODU ISI IŞIK FORM ÇÖZÜNÜRLÜK
SARI ANNATTO TURUNCU E160B İYİ İYİ TOZ SICAK-SOĞUK SU
SARI ANNATTO %4 SARI CL İYİ İYİ TOZ SICAK-SOĞUK SU
SARI ANNATTO (GREEN SHADOW) FOSFORLU SARI CL İYİ İYİ TOZ SICAK-SOĞUK SU
SARI ANNATTO (EGG SHADOW) KOYU SARI CL İYİ İYİ TOZ SICAK-SOĞUK SU
SARI ANNATTO (12) SARI CL İYİ İYİ TOZ YAĞDA

Bixa orellana

Bixa Orellana Yellow Annatto

Amerika ile Meksika arasında bir bölgeye özgü bir çalıdır. Bixa orellana dünya çapında birçok ülkede yetiştirilmektedir. Ağaç en iyi, tohumlarını kaplayan mumsu arillerden elde edilen doğal bir turuncu-kırmızı çeşni olan annatto’nun kaynağı olarak bilinir.

Öğütülmüş Bixa orellana tohumları, Latin Amerika, Jamaika, Chamorro ve Filipin mutfaklarında mutfak kullanımları için bir macun veya toz oluşturmak için genellikle diğer tohumlar veya baharatlarla karıştırılır. 

Tohumlar, peynir, tereyağı, çorba, sos, işlenmiş etler ve diğer ürünler gibi yemeklerde ve işlenmiş gıdalarda kullanılmak üzere boyalarını ve lezzetlerini çıkarmak için yağda ısıtılır. Tohumlar, yiyeceklere ince bir tat ve aroma ve sarı ila kırmızımsı-turuncu bir renk verir.

Bir çeşni olarak adlandırılan sazón yaygın İspanyolca, Latin Amerika ve et ve balık için Karayip mutfağında kullanılır. İspanyolca kelime sazón “mevsim” veya “baharat” anlamına gelir. Sazón, öğütülmüş Bixa orellana tohumlarından yapılır ve kolay kullanım için küçük, tek kullanımlık folyo paketler halinde paketlenir. 

Ayrıca bu sazón çeşni paketlerinde kimyon, kişniş tohumu, tuz ve sarımsak tozu bulunur. İspanyolca konuşulan Karayip adalarında, annatto pigmenti sarı pirinç yapmak için de kullanılır ve bazen sofritoya eklenir. Ayrıca, Fransız Karayiplerinde, blaff adı verilen bir balık yahnisine eklenir.

Riboflavin
Karotenoid

Perpa Ticaret Merkezi A Blok, Kat:4 No:344 Şişli, İSTANBUL

SOLİN İLETİŞİM

GIDA BOYASI

SOLİN GIDA FACEBOOK

SOLİN YOUTUBE

3 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın